Bokhandlere og bibliotekarer får ofte spørsmål «Jeg skal ha en bok, jeg husker ikke hva den handler om, men den er blå…» Utrolig nok finner man frem til riktig bok av og til. Jeg var derfor ganske overrasket over at dette spørsmålet lot seg svare på:
Folk kommenterer
| M | T | O | T | F | L | S |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | |||
Stikkord
Adaptasjon
Aschehoug
barnelitteratur
Bibliotek
Blogg
Boka bak filmen
Bokhandel
Cappelen Damm
debutant
dikt
E-bok
Erlend Loe
fantasy
Feminisme
Festival
Film
Flamme forlag
Forlaget Oktober
Harry Potter
Hugo-prisen
Humor
J. K. Rowling
Johan Harstad
Jo Nesbø
Karl Ove Knausgård
kindle
kjønn
Krim
Kunst
Laserkanon
Litteraturhuset
Musikk
nobelprisen
noveller
Oktober forlag
Poesi
reise
Samlaget
science fiction
Siden sist
Sommer
Sverige
Tegneserie
Tiden Norsk Forlag
Ungdom

Hehe, det var komisk. Jeg tenkte også på den, enda jeg ikke leser bøker som «alle andre» leser. De blir ofte for banale eller for mye krim eller fantasy.
Oi! Den boka har jeg i hylla – plukka den med meg på salg her en dag jeg var naiv nok til å slå ihjel litt tid i en bokhandel. Jeg ville dog foreslått «The fault in our stars», for sjelden har jeg grini så mye av ei bok – og det er lenge siden jeg fullførte ei bok og så tenkte «Ikke helt ferdig» og dermed lese den en gang til :-)
Haha! Siden jeg ubevisst, men konsekvent, aldri leser slike populære bøker, er det imponerende hvordan de greide å nøste opp hvilken bok damen tenkte på.
Jeg ble spesielt imponert over hun som konstaterte hvilken bok det måtte være. Her er ingen rom for forslag eller tvil, nei ;-)